- Via ferrata Pastýřská stěna Děčín -

Vyzkoušejte si lezení na největší  ferratě v ČR se zkušeným průvodcem

  • zapůjčení kompletního vybavení (celotělový úvazek, ferratový set, přilba, rukavice)
  • instruktáž správného oblečení a použití výbavy, jištění, pohybu po ferratě
  • výstup ferratou Pastýřká stěna pod stálým dohledem a pomocí instruktora
  • pořízení fotodokumentace z výstupu a její zaslaní elektronickou cestou zákazníkovi (fotoaparát Olympus TG - 850)
  • sestup s průvodcem zpět k nástupu ferraty
  • osobní věci, či zavazadla si můžete po čas výstupu uschovat u nás doma - v 1. domě vedle ferraty

Výstupová cesta bude zvolena podle přání klientů s přihlédnutím k jejich výkonnosti a možnostem posouzených průvodcem. Obtížnost zdejších cest je v rozsahu B - D/4. Časová náročnost je cca 2 hodiny.

Děti do hmotnosti 30 kg musí být dojišťovány průvodcem a je proto nutný zvláštní přístup.


 Na via ferratě Děčín vám nabízíme dvě varianty výstupu:

Individuální termín - po dohodě s průvodcem si zvolíte termín vašeho výstupu a průvodce se bude věnovat pouze vám - vaší skupině. Jedna objednávka = jeden výstup. Trasa, rychlost, informace, které vás zajímají, vše bude sestaveno dle vašeho přání. Po zdolání vrcholu si můžete po zbytek dne ponechat vybavení a lézt dále ať už s průvodcem nebo sami. Půjčovné je zahrnuto v ceně.

Skupinový termín - termíny jsou pevně dány (obvykle  2-3 měsíčně) a vy se můžete na některý volný přihlásit. Výstup probíhá ve skupině 3 - 7 lezců. Trasa výstupu bývá zvolena dle nejslabšího účastníka, většinou se jedná o cestu Vzpomínka B/2+. Společně se také vrátíme k nástupu ferraty, kde odevzdáte vybavení.


Stránky města Děčín s provozním řádem a dalšími informacemi:

— Via ferraty v Sasku —

Ferraty v krásné přírodě Saského Švýcarska a Lužických hor


Via ferrata Häntzschelstiege se nalézá v Saském Švýcarsku v impozantní skalní oblasti Affensteine nedaleko lázeňského města Bad Schandau. Jedná se o nenáročnou trasu obtížnosti B vedenou skalními rozsedlinami a komíny spojenou s pěknou porcí vzdušné turistiky při přístupu a zejména sestupu z ferraty. Časová náročnost 3 - 5 hodin. Cestou z ferraty můžeme navštívit zbytky strážního skalního hradu  Frienstein s puklinovou jeskyní Idagrotte.
Via ferraty Nonnenfelsen (Jeptišta) Alpiner Grat se nalézají v Saské části Lužických  hor poblíž obce a hradu Oybin. Jedná se o pěkné ferraty horského charakteru vhodné k vyzkoušení např. před výletem do Alp. Obtížnost nejtěžších pasáží dosahuje stupně C/D. Časová náročnost každé z nich je zhruba 3 hodiny včetně přístupu a sestupu. Při spojení obou výstupů se jedná o celodenní výlet.


— Tradiční lezení —

Zažijte intenzivní emoce při  lezení na pískovcových skalách Českosaského Švýcarska


Nácvik základních lezeckých technik a slaňování nabízíme přímo na Pastýřské stěně v centru města Děčína a je možno ho spojit s vaším výstupem via ferratou Pastýřská stěna. 

Kurzy tradičního pískovcového lezení  na pískovcích Českého a Saského Švýcarska pořádáme ve spolupráci se zážitkovou kanceláří Do lesa.  Nabízíme individuální přístup a sestavujeme adrenalinové zážitky dle přání klienta.


— Turistický průvodce —

Pěšky na kole či MTB


Zavedeme vás na nejmalebnější místa Českosaského Švýcarska. Těmi nejsou jen ona známá místa jako Pravčická brána, Soutěsky Kamenice, Bastei, Schrammsteine, Barbarine či Tiské skalní město. České a zejména Saské Švýcarsko jsou oblasti značné rozlohy a členitosti. Mnoho skalních věží, stěn a soutěsek s rozmanitými výlezy a průlezy zůstane očím běžného turisty, možná bohudík, skryto. S úctou a respektem k ochraně přírody vám můžeme taková místa ukázat. 

Možno kombinovat s ostatními aktivitami.