- Via ferrata Pastýřská stěna Děčín -

Vyzkoušejte si lezení na největší  ferratě v ČR se zkušeným průvodcem

  • zapůjčení kompletního vybavení (celotělový úvazek, ferratový set, přilba, rukavice)
  • instruktáž správného oblečení a použití výbavy, jištění, pohybu po ferratě
  • výstup ferratou Pastýřká stěna pod stálým dohledem a pomocí instruktora
  • pořízení fotodokumentace z výstupu a její zaslaní elektronickou cestou zákazníkovi 
  • sestup s průvodcem zpět k nástupu ferraty
  • osobní věci, či zavazadla si můžete po čas výstupu uschovat u nás doma - v 1. domě vedle ferraty

Výstupová cesta bude zvolena podle přání klientů s přihlédnutím k jejich výkonnosti a možnostem posouzených průvodcem. Obtížnost zdejších cest je v rozsahu B - D/4. Časová náročnost je cca 2 hodiny.

Děti do hmotnosti 40 kg musí být dojišťovány průvodcem a je proto nutný zvláštní přístup.


 Na via ferratě Děčín vám nabízíme dvě varianty výstupu:

Individuální termín - po dohodě s průvodcem si zvolíte termín vašeho výstupu a průvodce se bude věnovat pouze vám - vaší skupině. Jedna objednávka = jeden výstup. Trasa, rychlost, informace, které vás zajímají, vše bude sestaveno dle vašeho přání. Po zdolání vrcholu si můžete po zbytek dne ponechat vybavení a lézt dále ať už s průvodcem nebo sami. Půjčovné je zahrnuto v ceně.

Skupinový termín - termíny jsou pevně dány (cca 1  měsíčně) a vy se můžete na některý volný přihlásit. Výstup probíhá ve skupině do 5 lezců. Trasa výstupu bývá zvolena dle nejslabšího účastníka, většinou se jedná o cestu Vzpomínka B/2+. Společně se také vrátíme k nástupu ferraty, kde odevzdáte vybavení.

Následující skupinové termíny:  14.7. a 11.8. 2024


Stránky města Děčín s provozním řádem a dalšími informacemi:

"Semafor" s informací o stavu otevřeno/zavřeno na ferratě Děčín:

ROCK EMPIRE - NEJDŘÍV VYZKOUŠEJTE, AŽ POTOM KUPTE

Pro lezení nejen na via ferratách používáme kvalitní vybavení od českého, děčínského výrobce Rock Empire. Toto vybavení si u nás můžete otestovat a pokud vám bude vyhovovat, můžete si ho následně za zvýhodněnou cenu zakoupit. Jak to funguje? Vybavení si vyzkoušíte buď při lezení s průvodcem nebo v půjčovně a pokud budete mít zájem o jeho zakoupení bude vám od doporučené maloobchodní ceny odečtena částka účtovaná za výpůjčku tohoto produktu - např. MOC ferratových rukavic je 460,- Kč, výpůjčka rukavic přijde na 50,- Kč. Pokud si rukavice následně zakoupíte, tak za 410,- Kč,-. Celotělový úvazek stojí 1550,- Kč, jeho výpůjčka 100,- Kč. Následná cena pro vás 1450,- Kč apod. V případě zakoupení kompletní výstroje tak ušetříte 300,- Kč a ještě nekoupíte "zajíce v pytli". Vždy samozřejmě obdržíte nový výrobek s plnou zárukou. Sleva se počítá z MOC distributora Rock Empire pro ČR Hudy.cz

— Via ferraty v Sasku —

Ferraty v krásné přírodě Saského Švýcarska a Lužických hor


Via ferraty Häntzschelstiege a Zwillingsstiege se nalézají v Saském Švýcarsku v impozantní skalní oblasti Affensteine nedaleko lázeňského města Bad Schandau. Výstup na ně se dá dobře zkombinovat do jednoho. Jedná se o lezecky nenáročné trasy obtížnosti B/C vedené skalními plošinami, rozsedlinami a komíny spojené s pěknou porcí vzdušné turistiky při přístupu i sestupu z ferrat. Cestou k nim mineme jednu z nejvýraznějších saských věží Bloßstock. Její údolní stěna vysoká osmdesát metrů  je opravdovou lezeckou výzvou. Z vrcholu se nám potom otevřou úžasné výhledy na velkou část Saského Švýcarska a jeho dominanty jako Falkenstein či Schrammsteine. Trochu si zalezeme i při sestupu přes Wilde Hölle označovaném v německých průvodcích obtížností B. Není se však čeho obávat. Němci to mají trochu jinak a výraz "Klettersteig" označuje v tomto případě, stejně jako v mnoha jiných, spíše náročnější turistickou cestu. Trochu delší varianta sestupu vede  kolem vyhlídkové plošiny  Frienstein  se zbytky strážního skalního hradu a s puklinovou jeskyní Idagrotte. Podobných, většinou spíše lehkých "Stiegů" je na saské straně Labských pískovců celá řada. I údajně nejnáročnější Rübezahlstiege se běžně leze volně bez jištění. Problémy bývají, spíše než lezeckého rázu, s orientací v náročném skalním terénu, případně souvisí se strachem z pohybu ve výškách.  Rádi vás provedeme touto magickou krajinou podle vašich představ. Podpora technická i psychická je samozřejmostí. Časová náročnost je od 3 hodin po celodenní výlet dle zvolené trasy.Via ferraty Nonnenfelsen (Jeptišta) Alpiner Grat se nalézají v Saské části Lužických  hor poblíž obce a hradu Oybin. Jedná se o pěkné ferraty horského charakteru vhodné k vyzkoušení např. před výletem do Alp. Obtížnost nejtěžších pasáží dosahuje stupně C/D. Časová náročnost každé z nich je zhruba 2 - 3 hodiny včetně přístupu a sestupu. Při spojení obou výstupů se jedná o celodenní výlet.


Stránky o německých ferratách - Klettersteigech (německy):

— Tradiční lezení —

Zažijte intenzivní emoce při  lezení na pískovcových skalách Českosaského Švýcarska


Nácvik základních lezeckých technik a slaňování nabízíme přímo na Pastýřské stěně v centru města Děčína a je možno ho spojit s vaším výstupem via ferratou Pastýřská stěna. 

Kurzy tradičního pískovcového lezení  na pískovcích Českého a Saského Švýcarska pořádáme ve spolupráci se zážitkovou kanceláří Do lesa.  Nabízíme individuální přístup a sestavujeme adrenalinové zážitky dle přání klienta.


Přehled lezeckých oblastí a aktuální situace ve skálách - zákazy lezení atd:

— Turistický průvodce —

Pěšky na kole či MTB


Zavedeme vás na nejmalebnější místa Českosaského Švýcarska. Těmi nejsou jen ona známá místa jako Pravčická brána, Soutěsky Kamenice, Bastei, Schrammsteine, Barbarine či Tiské skalní město. České a zejména Saské Švýcarsko jsou oblasti značné rozlohy a členitosti. Mnoho skalních věží, stěn a soutěsek s rozmanitými výlezy a průlezy zůstane očím běžného turisty, možná bohudík, skryto. S úctou a respektem k ochraně přírody vám můžeme taková místa ukázat. 

Možno kombinovat s ostatními aktivitami.