— O nás —

Jirka

Mám to štěstí, že můžu žít v krásné krajině Českosaského Švýcarska. Na zdejších skalách trávím většinu volného času. O dovolených vyrážím za lezením, ferratami a turistikou do Alp a Tater, mám rád přechody balkánských pohoří, treking, MTB, v zimě běžky v českých horách. S lezením jsem začal relativně pozdě. Trochu jsem se bál výšek, dokonce jsem si myslel, že mám závratě. Tyto pocity se mi však podařilo i díky pomoci zkušených lezců překonat. V roce 2017 jsem absolvoval kurz instruktora skalního lezení MŠMT. Jsem takovým důkazem, že pohybovat se ve výškách  může téměř každý. Rád překonávám výzvy a  těší mě, pokud můžu jiným pomoci s jejich zdoláváním. Čas strávený s lidmi na skalách je pro mě radostí.  Jsem zaměstnán jako strojvedoucí. Lenka

Na Děčínsku žiju od narození. Cestování do dalekých krajů a kultur je fajn, ale někdy žasnete, kolik úžasných věcí k prozkoumávání je ve vašem nejbližším okolí. Vždy mě bavilo o těchto výpravách vyprávět svým kamarádům, známým a nějak jim zprostředkovat stejný zážitek. Nové informace a inspiraci hledám u různých zdrojů.    V roce 2015 jsem absolvovala kurz Průvodce přírodou, který pořádalo České Švýcarsko o.p.s, dále se celkem pravidelně účastním vzdělávacích akcí zaměřených na environmentální pedagogiku, využití cizích jazyků, česko-německé vztahy a paměť krajiny severočeského pohraničí.  Pracuji v turistickém informačním centru.

Pro lezení nejen na via ferratách používáme kvalitní vybavení od českého, děčínského výrobce Rock Empire. Toto vybavení si u nás můžete otestovat a pokud vám bude vyhovovat, můžete si ho následně za zvýhodněnou cenu zakoupit.

Naším hlavní prioritou je bezpečnost, lezeme vždy tak, aby se nikomu nic nestalo. Chováme se však zodpovědně, proto jsme pojištěni u České pojišťovny.